Psychologická a kineziologická ordinace

PhDr. Naďa Verecká

(navigace)

Školní zralost

Posouzení školní zralosti

Mnoho rodičů váhá. Blíží se šestý rok jejich dítěte a nedaleko domova stojí ta budova, ta instituce, se kterou se jejich dítě bude devět let poměřovat a která ovlivní celý jeho další život. Zvládne to bez potíží už teď – nebo by bylo lepší mu dát ještě rok čas? Ale co když ten rok navíc je zbytečný? Co když se pak bude ve škole mezi o rok mladšími dětmi nudit? A lze vlastně pro tu správnou přípravu dítěte na školu něco předem doma udělat?

S tím vším může poradit PhDr. N. Verecká, autorka publikace Je vaše dítě zralé pro školu A vy? (Nakladatelství Lidové Noviny 2000).

Během dvouhodinového psychologického vyšetření prověří vaše dítě v řadě školsky důležitých oblastí (např. v sociální zralosti, samostatnosti, emoční zralosti, v úrovni rozumových schopností, grafomotoriky apod.) a porovná jeho výkony s normami pro výkony jiných stejně starých dětí. A poté s vámi jednak probere jednotlivé výsledky, klady a zápory případného nástupu a případného odkladu, a jednak všechny vaše obavy a nejistoty. Na základě společné porady se můžete sami odpovědně rozhodnout.

A ať už se rozhodnete pro odklad či pro nástup do školy, můžete se dozvědět o řadě cvičení a nápadů, jak ke školní zralosti svého dítěte do toho správného září přispět.

V rubrice Služby:

Slovo pro Tebe

Medica mente, non medicamentis!
(Ať léčí mysl, ne léky!)


Tyto stránky pro Vás vytvořili:

© 2015 Naďa Verecká;

webdesign Atelier GINGO