Psychologická a kineziologická ordinace

PhDr. Naďa Verecká

(navigace)


Léčba svépomocí

stránka Společnosti za duševní zdraví – hlavně za to svoje

Společnost za duševní zdraví – hlavně za to svoje pracuje podle pravidla Ulev si – a všem bude líp. Protože čím víc bude lidí, kterým se ulevilo, tím míň bude lidí, kterým se neulevilo – to dá rozum. A každý ví, jaká to je úleva být ve společnosti člověka, kterému se ulevilo, kterému je fajn; jako by ta úleva, to fajn byly infekce.

Některé další stanovy své práce přejala Společnost za duševní zdraví - hlavně za to svoje od mravenců. – Víte, jak se budí mravenci? – Mravenci prý spí přes zimu sedm metrů pod zemí. Někteří z těch mravenců jsou obzvlášť citliví k impulsům tepla. A když se objeví první paprsky jara, tak tito obzvlášť citliví mravenci ucítí ty paprsky i přes těch sedm metrů studené země; probudí se a jdou se podívat (nebo co to mravenci, očí nemajíce, dělají) na povrch. Tam svá těla vystaví hřejivým paprskům. Když nakumulují dost tepla, vrátí se ke spícím kolegům. Přitulí se k nim – a nejbližší spící mravenci ucítí to teplo. To je vzbudí, a oni vylezou na povrch. Tam se ohřejí, vrátí se – a jejich teplo vzbudí další mravence. A ti se … chápete jistě, jak je to dál.

Takže, vážení návštěvníci, pokud vám osobně v životě něco – nějaká zkušenost, metoda, poznání, moudrost, citát, prostě cokoli – přineslo úlevu, mohlo by to možná ulevit i někomu dalšímu, a uvést ho tak do společnosti lidí, kterým se ulevilo. Proto se, prosím, podělte (klidně i anonymně) o tuto zkušenost s dalšími návštěvníky na stránce Co pomohlo. Kdoví – třeba by to mohla být i jejich cesta. Zda tudy půjdou, už nechme na nich.

Na stránce Otázky a odpovědi můžete i vyslat do prostoru svůj dotaz, svůj problém (opět lze i anonymně); je možné, že náhoda vás pohladí a někdo, kdo zná odpověď, protože něco podobného zažil, se vám ozve s radou. Může tak vzniknout kontakt s někým, koho byste jinak nepotkali a s kým si máte co říct.

A můžete zde samozřejmě i vznášet návrhy a dotazy ohledně mé práce (co byste dále přivítali, co postrádáte a co vám naopak vyhovuje). Je zde vítán i ten, kdo chce popsat, jak na něj moje práce působila.

Na stránce Léčivé myšlenky najdete (a můžete i doplnit) léčivé myšlenky a výňatky z léčivých příběhů světových i českých spisovatelů.

Na stránce Léčivé rozhovory najdete někdy krátký, jindy dlouhý, někdy veselý a jindy vážnější Rozhovor pro dnešní den. Podobně jako Karty či jako Léčivé myšlenky mohou vést k zamyšlení o životě, o sobě, o lidech okolo.

A zde lze nalézt zcela nové stránky Léčba.svepomocí.cz, vznikající od roku 2015, které na tuto původní stránku navazují. Obsahují zejména léčivé audio a videonahrávky - včetně léčivých audiovzkazů od neznámých lidí.


V rubrice Léčba svépomocí:


Slovo pro Tebe

Medica mente, non medicamentis!
(Ať léčí mysl, ne léky!)


Tyto stránky pro Vás vytvořili:

© 2011 Naďa Verecká;

webdesign Atelier GINGO